Proste rozwiązania, które zwracają uwagę – czyli kasa fiskalna FAWAG lite

Dla osób śledzących postępy w branży fiskalnej premiera nowego urządzenia rejestrującego zawsze jest pewnego rodzaju ciekawostką. Choć z drugiej strony, nie należy do jakichś szczególnych sytuacji – nieustanny rozwój technologii sprzedaży to proces jak najbardziej naturalny. Ale pojawienie się konkretnej kasy fiskalnej może stać się o tyle bardziej interesujące, o ile pochodzi ona od firmy, która… jak dotąd produkcją tego typu rozwiązań się nie zajmowała. Tak też jest z modelem FAWAG lite. Co warto o nim powiedzieć, poza tym, że należy do młodych urządzeń rejestrujących?

Ciekawe urządzenie od niespodziewanego producenta

Kasa, o której dzisiaj sobie powiemy, jest ciekawa nie tylko ze względu na fakt, że to nowy model i warto poznać jego możliwości. Sprawa ta zaczyna się już wcześniej, a mianowicie od kwestii, „skąd pochodzi” wspomniane urządzenie rejestrujące. Sygnowane jest bowiem przez markę FAWAG, czyli firmę, która dotąd nie miała związku z produkcją kas fiskalnych. Od wielu lat natomiast utrwala na rynku technologii sprzedaży swoją reputację dzięki tworzonym przez nią urządzeniom peryferyjnym – a mówiąc konkretniej, różnorodnym wagom elektronicznym: kalkulacyjnym, przemysłowym, komputerowym oraz innym. A jakie efekty przyniosły prace nad pierwszą kasą?

FAWAG lite to dość małe i zgrabne urządzenie rejestrujące. W dodatku świetnie się prezentuje, jeśli chodzi o design. To za sprawą gustownie dobranej bieli i czerni, stylowej sylwetki obudowy i zauważalnego, solidnego wykonania. Jednak atuty tej kasy fiskalnej nie kończą się na pozytywach natury estetycznej. Zatem co kryje w sobie model marki FAWAG?

Siła prostych i zarazem skutecznych rozwiązań

Owszem, przesadą byłoby stwierdzenie, że opisywana kasa fiskalna to róg obfitości, jeśli chodzi o dostępne opcje. Niemniej – rodzi się pytanie: czy to źle? Wydaje się raczej, że FAWAG lite nie powstawał z myślą o stworzeniu pionierskiego urządzenia rejestrującego, a raczej prostego i przyjemnego w użyciu, zapewniającego komfort działania w nieskomplikowanych warunkach pracy, dostarczającego sprawdzone i efektywne rozwiązania. Cóż – i tak rzeczywiście jest. Kasa umożliwia zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, czym z pewnością wpisuje się w trendy nowoczesnych technologii sprzedaży. Dysponuje także szybkim i prostym w obsłudze mechanizmem drukującym oraz intuicyjną w użyciu klawiaturą. Ta ostatnia, jak nietrudno się domyślić, została wyposażona w przyciski definiowalne, pozwalające programować własne skróty i przyporządkowywać je konkretnym funkcjom – np. łatwemu wybieraniu danych produktów bądź usług lub korzystaniu z istotnych opcji urządzenia rejestrującego.

Co oprócz tego? Kasa fiskalna FAWAG lite posiada też interfejs typu USB – a więc umożliwia płynną współpracę z innymi elementami, czy to z komputerem, czy ze skanerem kodów kreskowych. Dodatkowo, pozwala na zaprogramowanie 2000 pozycji towarowych oraz dłuższą pracę bez dostępu do zewnętrznego źródła zasilania. To dzięki wbudowanemu, solidnemu akumulatorowi, którego moc wystarcza na wydruk około 300 paragonów. Tego typu rozwiązanie z pewnością ucieszy tych, którzy obawiają się o ciągłość pracy w przypadku niespodziewanej awarii prądu.

Dla kogo kasa fiskalna FAWAG lite?

Jak już wspomnieliśmy, model marki FAWAG nie jest nastawiony na „atak innowacjami”, na zszokowanie przedsiębiorca ogromem swojej funkcjonalności. Ale jednocześnie jest niedużym, solidnym, wydajnym i przyjaznym w obsłudze urządzeniem rejestrującym. Rozwiązania konstrukcyjne, parametry i dostępne opcje jednoznacznie sugerują, że kasa FAWAG lite znakomicie sprawdzi się w małych przedsiębiorstwach różnego typu – zajmujących się zarówno handlem towarów, jak i świadczeniem usług. Z łatwością odnajdzie się i zapewni komfort wykonywania obowiązków nawet na stanowiskach sprzedaży o dość ograniczonej przestrzeni. A można wręcz stwierdzić, że sprawdzi się także w przypadku np. handlu obwoźnego. Co więcej, dzięki eleganckiemu, nowoczesnemu designowi, będzie pasować także do przestrzeni firm, dla których istotne są względy estetyczne. Jednym słowem – na pierwszy rzut oka niepozorna, kasa fiskalna FAWAG lite wydaje się oferować spory zakres uniwersalności dla niedużych działalności gospodarczych.

One Reply to “Proste rozwiązania, które zwracają uwagę – czyli kasa fiskalna FAWAG lite”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *