Modele od Posnet i Elzab wśród popularnych drukarek fiskalnych online

Choć wciąż niejeden przedsiębiorca może stosować kasę lub drukarkę fiskalną z elektroniczną kopią paragonów, można śmiało powiedzieć, że wdrażanie modeli transmitujących dane do CRK jest już standardem. Tym bardziej, że obecnie urządzenia rejestrujące online także oferują rozmaite rozwiązania. Dziś właśnie przyjrzymy się niektórym z nich, a konkretnie stacjonarnym drukarkom fiskalnym online od dwóch cenionych firm.

To, co z pewnością łączy obydwa, opisywane w tym tekście urządzenia, to standardy online. Każde z nich spełnia wymogi prawne oraz techniczne nowoczesnego systemu fiskalizacji. Mowa tu przede wszystkim o internetowej transmisji niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas, ale i np. o przechowywaniu ważnej dokumentacji (kopii wystawionych paragonów, raportów dobowych) w pamięci chronionej (w formie cyfrowej). Ponadto, oba modele to zdecydowanie rozwiązania służące pracy stacjonarnej. A co każdy z nich ma do zaoferowania?

Thermal XL2 Online – drukarka fiskalna od Posnet

Już sama nazwa urządzenia sugeruje odniesienie do sprawdzonych rozwiązań technologicznych. I to zapewne dobra wiadomość dla niejednej osoby. Generalnie bowiem modele z linii Thermal to bardzo popularne drukarki fiskalne firmy Posnet, cieszące się dużym uznaniem wśród przedsiębiorców prowadzących działalności zarówno handlowe, jak i usługowe. Stało się tak z uwagi na dość optymalne połączenie korzystnych parametrów, cech i funkcji. Obecnie istnieje możliwość pozyskania modelu z tej rodziny urządzeń rejestrujących także w wersji online.

Drukarka fiskalna od Posnet, jak przystało na podobne rozwiązania, umożliwia obsługę dość pokaźnej bazy towarowej, zdefiniowanej w programie sprzedażowym. Mowa o maksymalnie 250 000 dobrze opisanych pozycji PLU. Ponadto, model Thermal XL2 Online dysponuje prostym w obsłudze, a zarazem naprawdę wydajnym i funkcjonalnym mechanizmem termicznym Seiko. Pozwala on na wydruk paragonów oraz dokumentów niefiskalnych z prędkością dochodzącą nawet do 47 linii na sekundę. Dodatkowo, model ten pozwala użytkownikowi na wybór materiałów eksploatacyjnych (rolki papieru termicznego o szerokości 57 lub 80 mm), ma wbudowany obcinacz, a także umożliwia formatowanie czcionek czy umieszczanie na wystawianych dokumentach kodów kreskowych, logo firmy lub NIP-u klienta. Warto też wspomnieć, że drukarka fiskalna Posnet Thermal XL2 Online charakteryzuje się stosunkowo niedużymi gabarytami oraz występuje w kilku wariantach konstrukcyjnych (różniących się umiejscowieniem wyświetlacza).

Cube Online – drukarka fiskalna od Elzab

Tymczasem jeśli chodzi o ten model, warto zacząć właśnie od jego budowy. Tym bardziej, że jest o niej mowa już w samej nazwie drukarki fiskalnej online od Elzab. Urządzenie posiada oryginalny, nowoczesny, a zarazem elegancki, nieprzesadzony design. Z wyglądu przypomina sześcian, który w dodatku zamyka się w dość małych gabarytach. Atrakcyjne wzornictwo urządzenia rejestrującego online uzupełniają estetyczne, przyjazne w użyciu przyciski oraz przejrzysty wyświetlacz TFT 4,3”, który czytelnie wyświetla zarówno informacje o przebiegu transakcji, jak i przygotowane komunikaty reklamowe bądź powitania.

W przypadku drukarki fiskalnej Elzab Cube Online warto powiedzieć o zróżnicowanych standardach komunikacyjnych. Choćby z tego względu, że model ten umożliwia przewodową (za pośrednictwem interfejsu Ethernet) lub bezprzewodową (za sprawą modułu Bluetooth/WiFi) transmisję niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto, posiada też inne porty (np. USB, RS-232), jest zgodny z rozmaitymi programami handlowo-magazynowymi oraz potrafi równocześnie współpracować z wieloma stanowiskami sprzedaży. Co więcej, drukarka online od Elzab pozwala na obsługę bazy towarowej o pojemności nawet 500 000 pozycji PLU. Oprócz wydajnego, szybkiego o prostego w użyciu mechanizmu drukującego (umieszczającego na różnych wydrukach także takie elementy, jak NIP nabywcy, kod kreskowy czy logo przedsiębiorstwa), Cube Online może pochwalić się solidnym wykonaniem i odpornością na intensywną pracę.

One Reply to “Modele od Posnet i Elzab wśród popularnych drukarek fiskalnych online”

  1. trudno powiedziec ktore urzadzenie lepsze wiele dobrego slyszalem o modelach posnetu ale ja jednak od dluzszego czasu jestem zadowolonym uzytkownikiem urzadzen elzabu wiec chyba osobiscie wybralbym jednak cube online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *