Słuszne wybory zamiast wodotrysków, czyli kilka słów o kasie Novitus Link Online

Rozwój technologii sprzedaży trochę nas przyzwyczaił do faktu, że są one coraz nowocześniejsze, śmielsze w założeniach projektowych i rozwiązaniach funkcjonalnych. Ale czy tendencja ta musi być utrzymana, żeby przedsiębiorca był usatysfakcjonowany pracą z urządzeniem rejestrującym? Czy taki model znacząco traci na braku innowacji? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie. Znakomicie udowadnia do jedna z nowszych kas fiskalnych Novitus – Link Online – która, mimo konwencjonalnych rozwiązań, cieszy się sporym uznaniem użytkowników.

Design modelu Novitus Link Online – prosty, ale nie banalny

Opisy, recenzje czy inne artykuły na temat technologii sprzedaży często zaczynają się od poruszenia kwestii wyglądu danego urządzenia. I trudno się zresztą dziwić, ponieważ cechy konstrukcyjno-estetyczne urządzenia rejestrującego odwołują się nie tylko do tego, jak prezentuje się konkretny model, ale również do praktycznych cech jego budowy. A tak się składa, że jedna z nowszych kas fiskalnych od Novitus to zdecydowanie przykład tego, że design w technologiach sprzedaży również ma znaczenie. Po pierwsze, Link Online charakteryzuje się zdecydowanie niedużymi gabarytami, jak na urządzenie bądź co bądź przeznaczone do pracy stacjonarnej. Dzięki temu odnajdzie nawet na niedużej przestrzeni i nie sprawi kłopotu z aranżacją komfortowego stanowiska obsługi klientów. Po drugie, sylwetka kasy online od Novitus jest prosta, ale zarazem niepozbawiona charakterystycznych elementów, takich jak charakterystyczne zaakcentowanie kształtu „L”, nawiązującego do nazwy modelu. Lekko pochylona ku użytkownikowi obudowa sprzyja wygodnemu korzystaniu z klawiatury oraz pozyskiwaniu informacji o przebiegu sprzedaży z wyświetlacza dla klientów. Wreszcie po trzecie, kolorystyka Link Online również stanowi udane połączenie bezpieczeństwa i nietuzinkowości. Z jednej strony pasuje do wielu aranżacji firm (zwłaszcza, że model ten występuje w kilku kolorystycznych wariantach), z drugiej – jej wygląd jest po prostu miły dla oka. W rezultacie, kasa fiskalna Novitus Link Online charakteryzuje się estetyczną, solidnie wykonaną, a zarazem praktyczną konstrukcją.

Funkcjonalność? Pozornie nic szczególnego, jednak…

Na pierwszy rzut oka Link Online wygląda prosto i nie budzi żadnych, dodatkowych domysłów odnośnie nowoczesnych rozwiązań. Faktycznie – kasa fiskalna nie jest zintegrowana z innymi urządzeniami sprzedażowymi, nie posiada wbudowanego tabletu bądź ekranu dotykowego. To co istotne, to fakt, że model Novitus wpisuje się w standardy systemu online. Np. oferuje internetową transmisję danych do CRK dzięki integracji z siecią LAN (Ethernet), ale i pozwala na rozszerzenie funkcjonalności kasy o rozwiązania łączności bezprzewodowej, takie jak modem GSM czy moduł WiFi. Ale to nie wszystko.

Za sprawne wystawianie dokumentów w Link Online odpowiada wysokiej klasy mechanizm drukujący Fujitsu FTP 628. Zresztą cechuje go również dziecinnie prosta obsługa, jeśli chodzi o instalację materiałów eksploatacyjnych. Na wystawianych paragonach mogą znaleźć się dodatkowe treści: NIP nabywcy, logo działalności czy też dodatkowa, zdefiniowana wcześniej grafika. Ponadto, mechanizm termiczny Link Online umożliwia emitowanie innych wydruków, np. komunikatów o trwających promocjach, bonów czy biletów. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w klawisze, które posłużą choćby do szybkiej sprzedaży popularnych towarów bądź usług, wydajne podzespoły odpowiedzialne za płynną pracę technologii oraz rozbudowane standardy komunikacyjne, jak na tego typu model. Interfejs Ethernet, 3 porty USB, złącze RS-232 i wejście na szufladę kasjerską pozwoli na jednoczesną współpracę z innymi rozwiązaniami, takimi jak waga elektroniczna, skaner kodów bądź terminal płatniczy. Należy też dodać, że pojemność bazy towarowej do zaprogramowania również wypada bardzo korzystnie. Model marki Novitus oferuje bowiem opcję zdefiniowania aż do 20 000 pozycji PLU. A oprócz tego, współpracuje z dedykowaną aplikacją NoviCloud. Dzięki narzędziu obsługiwanego z poziomu przeglądarki internetowej użytkownik jest w stanie zarządzać pewnymi funkcjami urządzenia w sposób zdalny (z miejsca posiadającego dostęp do internetu) oraz przetrzymywać ważną dokumentację firmową w chmurze. W rezultacie więc, kasa fiskalna Novitus Link Online oferuje zdecydowanie więcej, niż mogłoby się z początku wydawać. To co prawda niekoniecznie innowacyjne rozwiązania i tzw. wodotryski, jednak mówimy wciąż o atrakcyjnych funkcjonalnościach i parametrach, które sprawdzą się w niejednej działalności.

One Reply to “Słuszne wybory zamiast wodotrysków, czyli kilka słów o kasie Novitus Link Online”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *