Posnet Temo HS EJ – najmniejsza drukarka fiskalna na rynku

Posnet Temo HS EJ jest dowodem na to, że czasy, w których drukarka fiskalna musiała zajmować dużo miejsca, minęły bezpowrotnie. Wymiary tego urządzenia to zaledwie 46 x 86 x 128 mm (wysokość, szerokość, długość). Dzięki temu model marki Posnet zmieści się w torbie, plecaku, schowku samochodowym lub nawet w… kieszeni. A jakie funkcje zaoferuje najmniejsza drukarka fiskalna na polskim rynku? Okazuje się, że w tym przypadku w parze z niewielkimi gabarytami idą ogromne możliwości.

Papierowe kopie paragonów? To przeszłość!

W modelu Temo HS EJ zastosowano moduł elektronicznej kopii paragonów, dzięki któremu urządzenie drukuje jedynie paragony fiskalne dla klientów. Natomiast kopie tych dokumentów są zapisywane na karcie pamięci microSD. Rozwiązanie to jest dużym ułatwieniem dla użytkownika drukarki, gdyż uwalnia od konieczności przechowywania wielu zadrukowanych rolek papieru. Co więcej, dane przechowywane w formie cyfrowej można w każdej chwili powielić, tzn. zapisać na innym nośniku lub po prostu na dysku twardym komputera. A dodatkowa kopia to zawsze większa gwarancja, że dane nie zostaną bezpowrotnie utracone.

Szybkie drukowanie i łatwa wymiana rolki

W przypadku urządzeń tego typu, co Posnet Temo HS EJ, działanie mechanizmu drukującego jest niezwykle istotne. Wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także na zadowolenie nabywców. Trudno się temu dziwić – żaden klient nie chce długo czekać na otrzymanie paragonu fiskalnego. Na szczęście niewielkie wymiary tego modelu nie oznaczają wolniejszego wydruku. Wręcz przeciwnie, urządzenie wystawia różne dokumenty z maksymalną prędkością 22 linijek tekstu na sekundę. Ponadto, mówimy tu o mechanizmie termicznym typu „easy load”, więc wymiana rolki w Temo HS EJ zajmuje naprawdę chwilę.

Długie działanie na jednym cyklu ładowania

Gabaryty tego modelu decydują o tym, że często znajduje on zastosowanie w mobilnych działalnościach gospodarczych. Niemniej, na komfort pracy w terenie mają wpływ nie tylko niewielkie wymiary. Posnet Temo HS EJ posiada bowiem wymienny akumulator, który można naładować także bezpośrednio z instalacji samochodowej 12/24 V. W sytuacji braku dostępu do zewnętrznego źródła zasilania, urządzenie umożliwi wydrukowanie nawet do 50 000 wierszy na paragonach (przy całkowicie naładowanej baterii). Innymi słowy, to pełne energii rozwiązanie technologiczne, które może uchronić przed przerwami w pracy.

Bezprzewodowa komunikacja z komputerem

Drukarka fiskalna marki Posnet standardowo obsługuje port komunikacyjny Mini USB. Dzięki niemu może współpracować z komputerem lub terminalem komputerowym, a więc np. pobierać informacje dotyczące pozycji towarowych w bazie PLU. Przedsiębiorca ma jednak możliwość rozbudowania tego urządzenia o interfejs do bezprzewodowej wymiany danych. W tym celu wystarczy wyposażyć Temo HS EJ w dodatkowy moduł Bluetooth. Zapewni on nie tylko sprawną integrację z pozostałymi elementami systemu sprzedaży, ale także mniej poskręcanych kabli.

Sporo miejsca na Twoje produkty w bazie PLU

Z drukarkami rejestrującymi jest tak, że nie można bezpośrednio na nich programować pozycji towarowych. Do zdefiniowania bazy PLU niezbędne są jeszcze 2 elementy – oprogramowanie do zarządzania sprzedażą oraz komputer. Po takim połączeniu drukarka fiskalna zapewnia jednak obsługiwanie bardzo wielu produktów oraz usług. Jak przedstawia się to w przypadku omawianego przez nas modelu? Temo HS EJ zaoferuje przedsiębiorcy współpracę z bazą PLU, która może zawierać maksymalnie 100 000 pozycji towarowych.

Czy Posnet Temo HS EJ znajdzie zastosowanie w Twojej firmie?

W jakich firmach Posnet Temo HS EJ sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim w tych, które zajmują się działalnością mobilną. Niewielkie gabaryty urządzenia niewątpliwie ułatwią jego przewożenie. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie funkcje tej drukarki, które do tej pory omówiliśmy, okaże się, że poradzi sobie ona również w niejednym stacjonarnym punkcie handlowo-usługowym. Głównie ze względu na obsługę dużej bazy towarowej oraz dobre parametry wydruku paragonów fiskalnych. A przy okazji – Posnet Temo HS EJ z pewnością zajmie mało miejsca na stanowisku sprzedaży.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, przeczytaj o Posnet Temo HS EJ na stronach

  1. www.posnet-temo.pl – opis rodziny drukarek fiskalnych Posnet Temo HS EJ
  2. www.pckf.pl/posnet-temo-hs-ej – prezentacja drukarki fiskalnej i opinie użytkowników

2 Replies to “Posnet Temo HS EJ – najmniejsza drukarka fiskalna na rynku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *