Efektywna kasa fiskalna dla każdego

Kasa fiskalna, którą można pod pewnymi względami dostosować do potrzeb przedsiębiorstwa, to dziś już nie tylko marzenie. Takie urządzenia naprawdę istnieją, a najlepszym dowodem na to Jota E. W przypadku tego modelu do wyboru jest zarówno pojemność bazy towarowej (PLU), jak i liczba oraz rodzaj obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. Kasa rejestrująca marki Elzab oferuje również dostęp do innych funkcjonalności. Jakich? Przekonajcie się sami.

Papierowe kopie? – nie z tym urządzeniem!

Przechowywanie dokumentów w formie papierowej może być uciążliwe. Szczególnie wtedy, gdy mówimy o kopii paragonów fiskalnych. Dane tego typu znajdują się bowiem na rolkach papieru termicznego, o które trzeba odpowiednio zadbać, aby były czytelne nawet po wielu latach. Miejsce do składowania kopii paragonów fiskalnych powinno być chłodne, suche oraz niedostępne dla światła słonecznego.

Na szczęście na rynku są takie urządzenia jak Elzab Jota E. Ta kasa rejestrująca została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów, dzięki któremu automatycznie archiwizuje dane w formie cyfrowej – na karcie pamięci. Wspomniane rozwiązanie technologiczne nie tylko ułatwia wykonywanie obowiązków, ale także pozwala na skuteczniejsze zabezpieczenie dokumentacji. Wystarczy zapisać elektroniczną kopię paragonów na innym nośniku, np. na płycie DVD, albo po prostu umieścić na dysku twardym komputera. Z pewnością da to większą gwarancję, że dokumentacja będzie łatwo dostępna i czytelna nawet po wielu latach.

Baza PLU w zależności od Twoich potrzeb

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na ten model, będzie musiał dokonać jeszcze jednego wyboru. Jota E oferuje 3 warianty wielkości bazy towarowej – 4 095, 6 143 lub 20 479 PLU. Jak widać, urządzenie sprawdzi się nie tylko w małych oraz średnich, ale także w niektórych dużych działalnościach gospodarczych. Dodatkowo, w tej kasie precyzyjną identyfikację asortymentu zapewnia opcja stosowania nazw produktów lub usług o maksymalnej długości 34 znaków. W wielu sytuacjach uwolni to od konieczności korzystania z nieczytelnych skrótów.

Łatwe i szybkie drukowanie

Omawiając mechanizm drukujący Elzab Jota E, warto zacząć od jego największej zalety. Urządzenie może nie jest najmniejsze, chociaż gabarytami na pewno nie odstrasza. Pomimo tego, kasa do wystawiania różnego rodzaju dokumentów używa papieru o długości aż 80 metrów! Tylko jednej rolki, gdyż jak już wcześniej wspomnieliśmy, kopia paragonów jest zapisywana na karcie pamięci. Ponadto, Jota E drukuje z prędkością 15 linii tekstu na sekundę, zapewnia błyskawiczną wymianę papieru oraz pozwala na umieszczenie NIP-u nabywcy na dowodzie sprzedaży. Wszystkie te cechy decydują o tym, że mechanizm tego urządzenia można z pełną odpowiedzialnością uznać za wydajny i zaawansowany technologicznie.

Współpraca z różnymi urządzeniami

Nie będzie żadnej przesady w stwierdzeniu, że Elzab Jota E doskonale sprawdza się podczas współpracy z innymi elementami systemu sprzedaży. Kasa zaskakuje wręcz swoimi możliwościami w tej kwestii. Wyposażono ją bowiem w różnorodne interfejsy komunikacyjne – USB, PS/2 oraz aż 4 złącza RS-232. Niemniej, pod tym względem model Jota E również można dostosować do potrzeb firmy, w której urządzenie będzie wykorzystywane. Kasa jest po prostu dostępna z dodatkowym portem komunikacyjnym Ethernet, gwarantującym płynną wymianę danych w sieci LAN. A z jakimi urządzeniami peryferyjnymi może współpracować Jota E? Na pewno z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, modemem, drukarką paragonową oraz szufladą na pieniądze. Innymi słowy, kasa rejestrująca marki Elzab znajdzie zastosowanie nawet w rozbudowanym systemie sprzedaży.

Czy Elzab Jota E jest odpowiednia dla Twojej firmy?

Wielu podatników, po przeczytaniu takiego tekstu, może zadać sobie pytanie, czy Elzab Jota E jest odpowiednim wyborem dla ich firm. Naszym zdaniem z pewnością warto chociaż rozważyć jej zakup. Urządzenie co prawda nie jest uznawane za mobilne, ale sądzimy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go również w handlu obwoźnym. Jak na kasę stacjonarną, Jota E nie jest duża i nie sprawi kłopotów przy transporcie.

Dowiedz się więcej o kasie fiskalnej Elzab Jota E:

  1. www.elzab-jota.pl – informacje o linii kas fiskalnych Elzab Jota
  2. www.pckf.pl/elzab-jota-e – opis produktu, opinie użytkowników, zdjęcia i filmy

One Reply to “Efektywna kasa fiskalna dla każdego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *