Mobilna i funkcjonalna kasa fiskalna od Novitus

W dzisiejszym wpisie omówimy małą kasę fiskalną, którą można spotkać w wielu przedsiębiorstwach. Po Novitus Nano E sięgają zarówno właściciele stacjonarnych punktów handlowych oraz usługowych, jak i podatnicy prowadzący sprzedaż w trybie mobilnym. A jest tak, ponieważ wspomniane urządzenie może się pochwalić nie tylko kompaktową konstrukcją i małą wagą, ale także ciekawą funkcjonalnością.

Moduł elektronicznej kopii paragonów

Kasa fiskalna Novitus Nano E pojawiła się na polskim rynku w czasach, w których moduł elektronicznej kopii paragonów nie był jeszcze tak rozpowszechniony. Wspomniane urządzenie oczywiście do dziś posiada tę technologię. I to właśnie ona w dużej mierze decyduje o funkcjonalności omawianej tutaj kasy rejestrującej.

Warto w tym momencie przypomnieć, jakie są zalety stosowania urządzenia z elektroniczną kopią paragonów. Po pierwsze, zazwyczaj wpływa to na mniejsze koszty eksploatacji kasy fiskalnej. Właściciel Nano E musi za każdym razem wymieniać w swoim modelu tylko 1 rolkę papieru termicznego. Dodatkowo, dane archiwizowane na karcie pamięci można w dowolnej chwili umieścić na innym nośniku informacji. Pisząc wprost, dzięki temu nie ma żadnego problemu ze skutecznym zabezpieczeniem kopii paragonów. I wreszcie, technologia cyfrowa uwalnia od konieczności przechowywania wielu zadrukowanych rolek – w sterylnych warunkach, w specjalnie stworzonym do tego miejscu.

Programowalna klawiatura i 2 ekrany LCD

Obsługa kasy fiskalnej wcale nie musi być skomplikowana. Przykłady? Novitus Nano E. Urządzenie wyróżnia się nie tylko intuicyjnym menu użytkownika, ale także obecnością programowalnej klawiatury i czytelnych ekranów LCD. Pierwsze ze wspomnianych ogniw kasy oferuje zdefiniowanie 8 skrótów klawiszowych. To z kolei pozwala na prowadzenie szybkiej sprzedaży wybranych elementów asortymentu czy też skonfigurowanie bezpośredniego dostępu do często używanych funkcji (np. wydruk raportu dobowego). Natomiast wyświetlacze Nano E gwarantują stały dostęp do czytelnych informacji o przebiegu obsługi – zarówno użytkownikowi urządzenia, jak i klientom firmy.

Różne standardy wymiany danych

Chociaż Novitus Nano E jest kasą mobilną, wręcz jednym z najmniejszych urządzeń tego typu na rynku, znalazły się w niej 2 różne porty komunikacyjne – RS-232 i USB. Model ten może więc bez problemu współpracować z 2 elementami systemu równocześnie, np. z wagą elektroniczną i skanerem kodów kreskowych. Ponadto, w Nano E da się w prosty sposób rozbudować obsługiwane standardy komunikacji. Kasę można bowiem wyposażyć w moduł Bluetooth, który zapewnia bezprzewodową wymianę danych.

Ciekawostka: Novitus Nano E jest jedną z niewielu małych kas fiskalnych, która może współpracować bezpośrednio z terminalem płatniczym. Biorąc pod uwagę fakt, jak popularne jest dziś finalizowanie transakcji za pomocą karty – to naprawdę duża zaleta tego urządzenia.

Cechy fizyczne Novitus Nano E

Cały czas podkreślamy to, że Novitus Nano E jest małą kasą fiskalną… Warto omówić tę kwestię w bardziej szczegółowy sposób i podać konkretne informacje. Mianowicie, wymiary modelu Nano E wynoszą zaledwie 58 x 94 x 229 mm (wysokość, szerokość, długość). Ponadto, kasa fiskalna marki Novitus jest również stosunkowo lekka – jej waga to jedynie 0,65 kg. W rezultacie, urządzenie nie tylko gwarantuje komfort pracy mobilnej, ale także mieści się nawet na najmniejszych stanowiskach pracy.

 

Opinie użytkowników o Novitus Nano również są dowodem na to, że to jedna z najpopularniejszych kas fiskalnych na polskim rynku. I co najważniejsze – w większości są to pozytywne komentarze. Trudno się temu dziwić… Model marki Novitus stanowi wyjątkowo udane połączenie istotnych parametrów i funkcji, co przekłada się na szybkie i wygodne obsługiwanie klientów.

One Reply to “Mobilna i funkcjonalna kasa fiskalna od Novitus”

  1. fajne jest to, że chociaż Nano posiada wszystkie cechy przeznaczone do pracy mobilnej, jednocześnie sprawdza się też w sprzedaży stacjonarnej. w ten sposób model ten jest gotowy na lekkie zmiany profilu biznesu, a to dość istotny atut, o którym aż tak często nie wspomina się przy tej kasie fiskalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *