Znana obudowa – nowe funkcjonalności, czyli czym kasa fiskalna online różni się od poprzedniczek

15 marca 2019 roku opublikowana została ustawa zmieniająca Ustawę o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (Dz.U. 2019 poz. 675). W myśl nowych przepisów określone grupy przedsiębiorców zostały objęte obowiązkiem rejestrowania transakcji z użyciem kas fiskalnych online.

Podatnicy, którzy zostali zobligowani do zakupu urządzeń tego typu, mogą wybierać spośród zupełnie nowych modeli, lub też już istniejących, znanych kas,  doposażonych jedynie o funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Różnice między kasą fiskalną online i offline

Główną różnicą między urządzeniami fiskalnymi starszego typu i nowego typu, jest to, że kasy fiskalne online dają możliwość automatycznego przesyłania danych o sprzedaży bezpośrednio do CRK. Już na etapie fiskalizacji urządzenie przekaże do repozytorium dane o sobie, serwisie i właścicielu tej technologii, by otrzymać zwrotnie numer ewidencyjny. Poza tym kasa online emitując paragon papierowy, jednocześnie zapisuje e-paragon (czyli dokument elektroniczny), a także łączy się z  terminalem płatniczym. Niewątpliwą zaletą kas online jest możliwość ich automatycznej, zdalnej aktualizacji oprogramowania, które pobierane jest z serwera producenta.  Wszystkie te funkcjonalności posiadają zarówno modele zupełnie nowe na rynku fiskalnym, jak i te, które są podatnikom dobrze znane i sprawdzone, a producenci jedynie je udoskonalili. Wśród tych ostatnich warto zwrócić uwagę na często wybierane kasy.

Novitus Nano Online

 

Kasa fiskalna Novitus Nano Online

Novitus Nano to urządzenie znane na rynku urządzeń fiskalnych od wielu lat. Jego niewielkie gabaryty oraz solidna konstrukcja powodują, że często jest wybierane jako urządzenie do pracy mobilnej lub w działalnościach, gdzie przestrzeń sprzedażowa jest ograniczona. Kasa fiskalna posiada programowalną klawiaturę, niezwykle prosty w obsłudze mechanizm termiczny, przejrzyste ekrany LCD, a także wymienny akumulator. Producent wyposażył Nano w online, dzięki czemu urządzenie może przesyłać informację do Centralnego Repozytorium Kas, przechowywać dane o prowadzonej ewidencji w pamięci chronionej, drukować paragony papierowe i zapisywać ich wersje elektroniczne oraz współpracować z terminalami płatniczymi.

Posnet Bingo Online

 

Kasa fiskalna Posnet Bingo Online

Kasa fiskalna Posnet Bingo to kolejne urządzenie znane przedsiębiorcom od dawna. Często wybierana przez właścicieli małych punktów handlowych i usługowych. Jej cechami charakterystycznymi są niezawodność oraz intuicyjna obsługa. Jak w przypadku Nano Online, również ta kasa została wyposażona w funkcje dające możliwość  transmisji informacji do CRK. Niezmienne pozostały jej standardowe funkcje tj., mechanizm drukujący „easy load”, który ułatwia szybką i bezproblemową wymianę papieru, a także kompaktowa obudowa, czytelne wyświetlacze oraz wygodna w użyciu klawiatura. Wszystkie te cechy zapewniają efektywność pracy.

Elzab Mini Online

 

Kasa fisklana Elzab Mini Online

Elzab Mini Online to mała, prosta w obsłudze, wytrzymała kasa fiskalna. Producent zapewnia, że jej wydajny akumulator pozwala nie tylko na pracę w punkcie, ale także w terenie. Urządzenie, tak jak jego poprzednie wersje, wyposażone jest w pyłoszczelną klawiaturę i definiowalne klawisze sprzedaży. Współpracuje z wagą, skanerem, szufladą. Nowa funkcja komunikacji online gwarantuje przesył danych do CRK, archiwizację kopii drukowanych paragonów fiskalnych, wyszukiwanie i wydruk danych z dokumentów zapisanych w pamięci chronionej oraz automatyczną, zdalną  aktualizację oprogramowania, pobieraną z serwera producenta.

One Reply to “Znana obudowa – nowe funkcjonalności, czyli czym kasa fiskalna online różni się od poprzedniczek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *