Urządzenia fiskalne w gastronomii. Na co warto zwrócić uwagę?

Technologie sprzedaży nie dotyczą jedynie zwykłych sklepów. Nie ograniczają się też do kas i drukarek fiskalnych. To szeroka dziedzina, obejmująca wiele branż i oferująca bogaty wybór rozwiązań, służących jak najsprawniejszemu i najwygodniejszemu przebiegowi transakcji. Tym razem przyjrzymy się urządzeniom, które znacząco ułatwiają pracę w punkcie gastronomicznym.

Istnieją technologie handlowe samowystarczalne, wielozadaniowe, wyposażone w liczne, atrakcyjne funkcje. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku działalności gastronomicznej przydają się (a czasem wręcz okazują się niezbędne) dodatkowe elementy, współtworzące sprawny system sprzedaży. Jakie urządzenia warto zastosować w takim przypadku, aby kompleksowa obsługa klientów pozostawiała niekwestionowane poczucie satysfakcji?

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL

Jak w każdym systemie sprzedaży, nie może zabraknąć urządzenia fiskalnego. Thermal XL to nowoczesna drukarka, oferująca wysokie standardy w zakresie parametrów, dostępnych funkcji, a także rozwiązań konstrukcyjnych. Wybierając ten model, sami zdecydujemy o rodzaju jego wyświetlacza: czy zostanie wykonany w technologii OLED, czy LCD; zintegrowany z obudową urządzenia, kompaktowy, podwieszany bądź wolnostojący. Ponadto, zapewnia obsługę wystarczająco pojemnej bazy towarowej oraz szczególnie szybki wydruk (47 linii na sekundę). Warto również dodać, że umożliwia wystawianie dowodów sprzedaży i faktur VAT z dowolną grafiką bądź kodami 2D, jak również zapis kopii paragonów w formie elektronicznej. Oczywiście, za sprawą licznych portów komunikacyjnych – Ethernet, USB czy RS-232 – stwarza doskonałe warunki do współpracy z innymi urządzeniami.

Więcej na temat tego modelu przeczytasz tutaj.

Terminal komputerowy Novitus Optima TT-1500

Jeżeli prowadzimy działalność gastronomiczną, urządzenie to okaże się w naszym przypadku niezwykle skuteczne i przyjemne w obsłudze. Zwłaszcza, że posiada silny procesor marki Intel oraz atrakcyjne parametry: 2 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 320 GB. Optima TT-1500 stwarza zatem dogodne warunki do obsługi klientów nawet przy dużym natężeniu ruchu. Komfort obsługi zapewnia 15-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Wykonany w technologii rezystancyjnej, charakteryzuje się dobrą reakcją na dotyk użytkownika. Terminal oferuje kompatybilność z różnymi systemami komputerowymi, możliwość wykorzystania licznych i różnych portów komunikacyjnych oraz opcję zastosowania dodatkowych akcesoriów, jak wyświetlacz dla klienta lub czytnik kart magnetycznych.

Dodatkowe informacje o terminalu znajdziesz pod tym adresem.

Drukarka paragonowa NPOS Thermal T-260

Funkcjonalna i praktyczna, znakomicie realizuje różne zlecenia, jak choćby informacje o zamówieniach dla kuchni. Odznacza się szybkim wydrukiem w rozdzielczości 203 dpi, możliwością konfiguracji szerokości wydruku (72 lub 64 mm) oraz opcją wystawienia ostatniego zlecenia (np. w przypadku zakończenia papieru). Oprócz tego, umieszcza na papierze kody kreskowe i QR. Urządzenie to zostało wyposażone w interfejsy Ethernet, USB i RS-232, a także i gilotynę, pozwalającą na obcinanie pełne lub częściowe – wedle naszego uznania. Dodać należy, że drukarka paragonowa dysponuje sterownikami zgodnymi z systemami Microsoft Windows i umożliwia konfigurację przez internet.

Więcej o drukarce paragonowej Thermal T-260 tutaj.

Skuteczność systemu sprzedaży dopełni oczywiście szuflada na pieniądze, zapewniająca szybkie i wygodne przyjmowanie zapłaty oraz wydawanie reszty w trakcie przebiegu transakcji.

Oprogramowanie Softech Gastro POS

Ale czym byłoby takie stanowisko pracy bez odpowiedniego oprogramowania, sprawnie zarządzającego sprzedażą i efektywnie koordynującego poszczególne działania. Softech Gastro POS umożliwia kontrolowanie czasu pracy personelu, zabezpieczenie stanowiska obsługi klientów i konfigurację wybranej polityki cenowej. Poza tym, ułatwia kierowanie działaniami realizowanymi przez poszczególne urządzenia peryferyjne, a także korygowanie menu i wydruk zamówień z dodatkowymi adnotacjami. Dodatkowo można wspomnieć też o możliwości połączenia tego oprogramowania z modułem Softech Gastro Szef, udostępniającym jeszcze więcej praktycznych i korzystnych rozwiązań, służących prowadzeniu działalności gastronomicznej.

Więcej szczegółów na temat oprogramowania znajduje się pod tym linkiem.

Przykładowy system sprzedaży ukazuje, jak poszczególne urządzenia mogą usprawnić wykonywanie poszczególnych działań, zaś współpracując – wytworzyć nowoczesne, wielozadaniowe stanowisko pracy, dostarczające przyjemności nie tylko sprzedawcy, ale również klientom.

One Reply to “Urządzenia fiskalne w gastronomii. Na co warto zwrócić uwagę?”

  1. najbardziej przydało mi się info o softech gastro 🙂 może napisalibyście też o jakichś innych programach do innych rodzajów branż i działalności, bo o tym zwykle rzadziej się pisze? pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *