Monitor dotykowy – ważne ogniwo wielu rozwiązań systemowych

Technologia dotykowa jest dziś obecna w wielu obszarach naszego życia – również tych związanych z działalnością biznesową. Najczęściej korzystamy z niej za pośrednictwem smartfonów, tabletów bądź kolektorów danych, czyli urządzeń mobilnych. Niemniej jednak, ekrany dotykowe występują także w stacjonarnych rozwiązaniach dla firm, np. w monitorach. I stanowią wtedy istotny element całego systemu.

Różne typy technologii dotykowej

Kiedy już zdecydujemy się na zakup monitora dotykowego, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie rozwiązania technologiczne zostały zastosowane w konkretnych modelach. I nie chodzi tutaj jedynie o wielkość ekranu, pracę w różnych rozdzielczościach czy też możliwość regulowania innych parametrów obrazu (jasności, kontrastu, kolorów itd.). Te cechy monitora mają oczywiście duże znaczenie i wpływają na komfort obsługi. Najważniejsze wydaje się jednak to, jaka technologia dotykowa została zastosowana w danym urządzeniu.

Współcześnie na rynku możemy się spotkać z różnymi rozwiązaniami dla firm. Podczas gdy jedne monitory dotykowe charakteryzują się dużą odpornością na eksploatację i zużycie, drugie zapewniają korzystanie z funkcji multi-touch. Jeszcze inne gwarantują reakcję na dotyk palcami oraz różnymi przedmiotami, np. specjalnym mazakiem lub zwykłym długopisem. Dodatkowo, niektóre ekrany można dopasować do potrzeb konkretnej działalności. Z takim udogodnieniem mamy do czynienia wtedy, gdy jeden monitor jest dostępny w kilku wariantach, różniących się właśnie zastosowaną technologią dotykową.

Opcja stałego montażu monitora

Już w momencie poszukiwania ekranu dotykowego dla firmy warto rozważyć to, czy kupione urządzenie zostanie kiedykolwiek przymocowane na stałe na swoim stanowisku pracy. Tym bardziej, że wiele monitorów, które są aktualnie dostępne na rynku technologii sprzedaży, oferuje także montaż bez podstawy. Innymi słowy, urządzenie tego typu można w dowolnym momencie przymocować np. do ściany lub innej, pionowej powierzchni. Dlaczego jednak powinno się ustalić tę kwestię już na samym początku? Odpowiedź jest prosta – w zależności od zamówionego urządzenia, zyskamy możliwość zamontowania ekranu w innym standardzie. A najczęściej spotkamy się z 2 rozwiązaniami: VESA 75 mm oraz VESA 100 mm.

Elegancki i solidny jak ekran dotykowy (?)

Urządzenia wykorzystywane do różnych zadań – zarówno w punktach handlowych, jak i lokalach gastronomicznych czy nawet hurtowniach i magazynach – są bardzo często narażone na trudy intensywnej eksploatacji oraz niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (kurzu, pyłu, wilgoci). Dlatego też istotną kwestią jest jakość wykonania technologii dla biznesu. Co w tym przypadku gwarantują monitory dotykowe? O jednej zalecie tych urządzeń już wspomnieliśmy, tzn. występują one w wariancie z panelami, które są odporne na długotrwałe użytkowanie. Ponadto, część ekranów dotykowych posiada wyjątkowo szczelne obudowy. Dzięki temu dobrze znoszą one pracę w bardziej wymagających warunkach.

 

Jeżeli również szukasz odpowiedniego urządzenia dla swojego biznesu, porównaj ekrany i monitory dotykowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem innych przedsiębiorców. Na pewno znajdziesz właściwe rozwiązanie technologiczne 😉

One Reply to “Monitor dotykowy – ważne ogniwo wielu rozwiązań systemowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko to zadanie: *